neděle 20. února 2011

Taková obyčejná věc......ramínko.
V práci pořádáme pravidelné dílny pro nejmenovaný stacionář. Setkáváme se už třetím rokem a přicházet s novými nápady je obtížnější a obtížnější. Zvlášť pokud berete v úvahu i finanční stránku celé akce. Jak tedy "udělat" za málo peněz hodně muziky (nebo jak by řekla moje babička, udělat z prdu kuličku :))?
Mám ráda, když předměty, které vyrábíme, případně přetváříme mají i další praktické využití. No, a ramínko se samo nabízelo. Jenže... co s ním? Obšít? Ne, nepřichází v úvahu! Po zkušenostech vím, že je třeba připravit činnost co nejjednodušší, abychom se vyvarovali případným nezdarům, které nesvědčí nejen psychice klientů, ale i naší :))
Pomalovat? Budiž. V malbě bývají moc dobří! Ale co když tentokrát i malba selže (ramínko je na malování přece jen dost titěrná záležitost). Zkrátím to... poté co jsem převrátila dílnu i byt naruby, přišel konečně nápad. Razítka! Jednoduché použití a když malba selže, přece jen si odnesou alespoň jeden kousek ;)

Celou akci jsme realizovali zhruba před půl rokem. Všechno dopadlo báječně, včetně malovaných ramínek, ta byla kouzelná a stejně tak i "razítkovaná".

No, a po delší době mi to nedalo a k nápadu jsem se znovu vrátila. Zatím jsem na podobnou technikou zpracované ramínko nenarazila. A vy?A tak než mi můj pocit prvenství někdo "vyfoukne" :)), budu si ho alespoň chvilku tiše užívat...

Žádné komentáře:

Okomentovat