pondělí 20. října 2014

Trochu jiný blog hop

Moc zdravím a mávám Lence a děkuji ji za možnost účastnit se Scrap hop blogu.


Takže...

1.Na čem právě pracuji?

Ač to z posledních zápisků na blogu vypadá, že se strašlivě flákám, není to tak. Kromě opravdu zběsilého tempa v "opravdové" práci se snažím dokončovat další album fotografií z dovolené a pro jistotu mám rozpracované ještě jedno album, dárek. Je pravda, že tomu nemohu věnovat tolik času, kolik bych chtěla. Ale nevzdávám se! :) 

    A protože mívám rozdělaných víc projektů na více místech, další scrapovo-knihařské projekty vznikají díky Tvojí dílně, jejích kurzech a workshopech, které na tomto báječném místě mohu provozovat. K další aktivitě mě pak vede náš scrapbookový klub.

2. Kolik času mi projekt zabere?

...tak to je pokaždé jiné. Někdy pár minut. Někdy to trvá celou věčnost. A pak je tu ještě kupička prací, které jsou zřejmě odsouzeny k tomu zůstat navěky nedokončené. Jsou postupně rozebírány a recyklovány tak dlouho až z nich nebude vůbec nic :)
3. Co jsou právě teď věci, které při práci nejčastěji používám?


V první řadě je to Toník (řezačka Tonic) a oblíbené krokodýlí (Crop-a-dile) kleště. Samozřejmě se neobejdu bez doplňovacích lepících pásek (jak pohodlné!), jejichž torza mě všude obklopují. Asi bych se neobešla bez řezáku a starých krejčovských, poctivých, nůžek.
Spousta vychytaných mašin a udělátek, které jsem k životu nutně potřebovala (a které budu stoprocentně používat každý den) mi pak dělá ve skříni křoví a hoví si nedotknuté několik měsíců...4. Jak vypadá můj kreativní proces?


V mém případě čistě intuitivní. Základem je listování, sahání, mačkání, obracení listů, ozdob, mašlí, útržků. A pak to najednou přijde :) Zjistím, že sebevětší prkotina je tak skvělá, báječná a úžasná, že je třeba ji jen doladit. A začíná proces, který pak plyne tak nějak sám, skoro mimo mně a rozum, i kdyby chtěl, do tohoto procesu nemá šanci zasáhnout.
5. Jak a čím se inspiruji?

Těžká otázka. Tak nějak ničím a vším. Největší inspirací je mi samotný materiál, od kterého se, na základě asociací, vše samo odvíjí... Obdivuji spoustu krásných prací a projektů. Občas objevím skvělý nápad, zkusím ho použít a ve finále mi stejně vyjde něco úplně jiného. Nejsem typ, který by se striktně držel pravidel, postupů. Nejraději improvizuji a to mě baví, tvůrčí proces je pak mnohem dobrodružnější. 6. Jaký je můj osobitý styl?

Na takovou otázku asi nedokážu odpovědět. Nepřijdu si nějak vyhraněná a možná je to dobře, protože by to mohlo znamenat, že proces "růstu a zrání" není ukončen, pokračuje. Takže se těším na další a další projekty a výzvy. Už teď je mi jasné, že to bude zábava :)

Pokud jste dočetli příspěvek až sem, gratuluji a děkuji za pozornost a přízeň!

Dobrou noc :)


3 komentáře:

  1. Ha! Nemohla jsem se dočkat, až Katka se svým blogem ,,vyjede" - nikdy jsem se netajila tím, že její osobitou práci mám moc ráda. Je fajn, že se nenecháváš ovlivňovat. Hlavně to neměň! :) Byla by to věčná škoda. Díky za nakouknutí do Tvé kuchyně a těším se, až zas někdy něco odtajníš.

    OdpovědětVymazat
  2. Děkuji za nahlédnutí, máte to tu moooc pěkné :-)

    OdpovědětVymazat